DFS Chemloňáčik

Detský folklórny súbor Chemloňáčik bol založený v roku 2001 ako súčasť Folklórneho súboru Chemlon Humenné a nadviazal na činnosť tanečných prípravok, ktoré dovtedy pri súbore pracovali. Úlohou detského súboru je kreatívne vypĺňať voľný čas detí a s ich pomocou uchovávať ľudové tradície regiónu Zemplín a zároveň pripravovať deti pre budúcu prácu v rámci Folklórneho súboru Chemlon. Možnosť pôsobiť v súbore a spoznávať ľudové piesne, tance a tradície majú deti z Humenného a širšieho okolia. Súbor tvorí cca 150 detí vo veku 5 až 15 rokov.

Počas svojej krátkej existencie sa DFS Chemloňáčik zúčastnil na mnohých detských súťažiach a vystúpeniach na renomovaných festivaloch a kultúrno– spoločenských podujatiach doma i zahraničí – v Macedónsku/ Skopje – 2005/, Poľsku/ Przemysl, Dydne – 2005, Trojtzycze – 2006, 2007/, Turecku/ Izmír – 2006/, Francúzsku/Espelette – 2007/, Maďarsku/ Mateszalka – 2007/ a v Čechách/Loučná nad Desnou – 2007/.

Tanečným pedagógom a choreografkou detského súboru je od samého začiatku činnosti detského súboru Emília Vantarová, hudobným poradcom Miroslav Kerekanič. Spevácku produkciu zabezpečujú speváčky – sólistky sôboru – Lívia Husťáková, Veronika Andyľová a Bibiána Fabiánová.

Repertoár

  Choreograf Hudobná úprava
1) Na lúke Vantárová Emília Kerekanič Miroslav
2) Palicový Novotný Kerekanič Miroslav
3) Zemplínske parádnice Novotný Kerekanič Miroslav
4) Šarišská polka Vantárová Emília Kerekanič Miroslav
5) Hry a tance z okolia Ing.Ťasko Martin Kerekanič Miroslav
6) Hopák Vantárová Emília Kerekanič Miroslav
7) Tancovačka Mgr. Vladimír Marušín ArtD. Kerekanič Miroslav
8) Chorovody z Uble Mgr. Vladimír Marušín ArtD. Kerekanič Miroslav
9) Hry zo Stariny Mgr. Vladimír Marušín ArtD. Kerekanič Miroslav
Vedenie DFS Chemloňáčik:

Umelecký a organizačný vedúci – Miroslav Kerekanič
Tanečný pedagog a choreograf : – Emília Vantarová
Riaditeľ rodičovského združenia : – Miroslav Bučok
Primáška ľudovej hudby pre Chemloňáčik : – Nina Birková